Jak sprawić, by witaminy i minerały działały na Ciebie?

Chociaż pomysł zmiany diety i włączenia większej ilości witamin i minerałów może wydawać się nieco zniechęcający, istnieje wiele opcji dla każdego (nawet dla tych, którzy nienawidzą warzyw!).

Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać kilka świetnych wskazówek i trików, które sprawią, że Twoja dieta będzie bardziej zbilansowana i zdrowsza dla szczęśliwszego ciała!Witaminy i minerały to świetny sposób na zapobieganie starzeniu się i zachowanie młodzieńczego wyglądu i odporności, które mieliśmy w młodości. Wraz z wiekiem zaczynasz potrzebować więcej składników odżywczych w postaci witamin i minerałów, aby zachować miękkość skóry, zwalczać przeziębienia i promować energię, którą konsumowalibyśmy znacznie szybciej, polegając wyłącznie na jedzeniu, które jemy.Chcesz mocnych kości? Jednym z najlepszych sposobów na dobre zdrowie kości jest upewnienie się, że masz wystarczającą ilość wapnia w swojej diecie. Potrzebujesz witaminy D, aby pomóc organizmowi wchłonąć wapń. Potrzebną witaminę D można uzyskać ze światła słonecznego, żywności i suplementów. Każdy sposób, w jaki otrzymujesz witaminę D, pomoże Ci skutecznie przyswajać wapń.Każdy suplement zawierający tłuszcz należy przyjmować na pełny żołądek. Witaminy E, K i A to przykłady suplementów, które należy przyjmować wyłącznie z pożywieniem, ponieważ w tym czasie są łatwiej przyswajalne. Działają również lepiej, gdy żywność, którą jesz, zawiera również tłuszcz.Możesz uzyskać witaminę D zarówno ze światła słonecznego, jak i z mleka, które pijesz. Jeśli tak naprawdę nie lubisz mleka ani słońca, możesz wziąć suplement witaminy D. Ta witamina pomaga chronić kości przed łamliwością.Chcesz być zdrowszy? Jedz więcej minerałów i witamin. Dodatek witamin do już zdrowej diety maksymalizuje zdrowie za mniejsze pieniądze niż wizyta u lekarza.Przyjmuj witaminy w odpowiedni dla siebie sposób. Jak sprawić, by witaminy i minerały działały na Ciebie?

Chociaż najlepszym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów jest jedzenie, być może będziesz musiał zażywać suplement.

Jeśli zmagasz się z połykaniem tabletek, możesz znaleźć mniejsze tabletki do żucia. Możesz również użyć proszków, które mieszają się z wodą.Kiedy chcesz zająć się minerałami i witaminami, musisz porozmawiać z lekarzem, aby sprawdzić, czy masz niedobór jakichkolwiek składników odżywczych. Jest to pierwszy obszar, na którym musisz się skoncentrować przy wyborze suplementów, więc zrozumienie, które z nich musisz zacząć brać natychmiast, ma kluczowe znaczenie.Magnez jest niezbędny do ponad 300 reakcji chemicznych w organizmie. Pokarmy bogate w błonnik zawierają magnez, w tym rośliny strączkowe, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste. Ten minerał jest stosowany w leczeniu wysokiego cholesterolu, ADHD, zmęczenia, migren, PMS i stwardnienia rozsianego. Magnez można również stosować miejscowo, aby przyspieszyć gojenie.Nie bierz witamin, ponieważ ktoś, kogo znasz, nalega, aby to zrobić. Każdy nie jest taki sam, co oznacza, że ​​to, co działa na jedną osobę, może mieć zupełnie inny wpływ na drugą. Jeśli obawiasz się, że w Twoim organizmie brakuje witamin, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, co zasugeruje.Najlepszym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów jest dieta. Aby upewnić się, że otrzymujesz to, czego potrzebujesz, dodaj do swojej diety dużo pożywienia. Superfoods są bogate w różnorodne witaminy i minerały. Produkty te obejmują brokuły, jagody, zielone warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste i wiele innych produktów spożywczych.Kiedy dbasz o swoje ciało, to widać. Czujesz się bardziej energiczny, czujny i gotowy na dzień. Bardzo niezbędną częścią poczucia zdrowia jest przyjmowanie większej ilości witamin i minerałów. Ten artykuł powinien być świetnym punktem wyjścia, jeśli chodzi o zbilansowanie diety!