Dlaczego warto zastosować płytki gresowe?

Obecnie na podłogach stosuje się najczęściej płytki gresowe, jest to rodzaj płytek, który charakteryzuje się dużą estetyką.

Możemy znaleźć różnego rodzaju wzory, często są to płytki które mogą imitować drewno, kamień czy też beton. Naturalnie warto zwrócić uwagę na ich dużą wytrzymałość, dzięki czemu możliwe jest także stosowanie płytek gresowych na zewnątrz, są to płytki odporne na zmiany temperatur.

Dlaczego warto zastosować płytki gresowe?

Płytki gresowe są bardzo wytrzymałe

Do wytwarzania płytek gresowych wykorzystana jest specjalna mieszanka piasku kwarcowego, kaolinu, skalenia, szamotu oraz gliny. Jest to masa, która jest odpowiednio sprasowana a następnie wypalana w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu płytka gresowa może uzyskać swoje wyjątkowe właściwości, dużą wytrzymałość, możemy oczywiście w ten sposób formować płytki różnej wielkości.

Oczywiście płytki mogą charakteryzować się różnymi właściwościami, warto zwrócić uwagę iż może być to płytka odporna na zarysowania, może być to materiał bardzo twardy. Niezabezpieczona płytka może oczywiście nasiąkać wodą. Jednak zastosowanie na powierzchni szkliwa pozwala na zabezpieczenie płytki, w ten sposób możemy wykorzystać ją przykładowo na podłodze w łazience, gdzie często będzie panowała wilgoć. Naturalnie zwracamy uwagę na klasę ścieralności, dobrej jakości płytki będą z pewnością służyły nam przez wiele lat nawet w pomieszczeniach które są intensywnie używane. Obecnie bardzo popularne są płytki w stylu industrialnym, czy też w stylu skandynawskim. Z pewnością możemy znaleźć na rynku płytki imitujące beton, dzięki nim będziemy mogli stworzyć wnętrza bardziej surowe. Płytki gresowe imitujące beton mogą doskonale sprawdzić się w przypadku wnętrz nowoczesnych.

Dobrym przykładem tego rodzaju płytek jest model Scratch z firmy Paradyż, jest to płytka o wielkości 70 x 75 cm lub też 60 x 60 cm, dodatkowo możemy zakupić także stopnice, które mogą doskonale sprawdzić się na zewnątrz w przypadku nie schodów. Warto zwrócić uwagę na ofertę na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SCRATCH/5226, znajdziemy tam wiele rozmiarów płytek z serii Scratch. Mogą być te płytki kwadratowe jak również prostokątne, dzięki czemu będziemy mogli dobrać je do różnych wnętrz, stworzyć bardzo interesującą podłogę. Oczywiście są to płytki gatunku I, które charakteryzują się prostymi brzegami, dzięki czemu możemy zastosować w tym przypadku wąską fugę.