Jakie wino na wesele wybrać? Krótki poradnik

W niepamięć odchodzą czasy, w których jedynym trunkiem obecnym na weselnym stole była czysta wódka. Pary Młode organizując swój wyjątkowy dzień, coraz częściej sięgają również po bardziej eleganckie i wyrafinowane alkohole. W wielu przypadkach wybór trafia na wino. Jednak które gatunki i warianty są naprawdę godne polecenia na ten szczególny dzień? Podpowiadamy!

Najlepsze wina na wesele

Wino to alkohol, który nie tylko nastraja do lepszej zabawy, ale również doskonale podkreśla smak wielu potraw i dań. Właśnie z tego względu ten trunek jest doskonałym wyborem na weselne przyjęcie. Zastanawiasz się, jakie wino na wesele naprawdę warto wybierać? Najlepiej postawić na różnorodność, aby każdy z gości mógł znaleźć trunek dopasowany do jego preferencji. Nie można przy tym zapominać, że nie każde wino będzie dobrze współgrało ze wszystkimi potrawami.

Warto dopasować także rodzaj trunku do obowiązującej pory roku. Latem zdecydowanie lepiej sprawdzają się wina białe i dobrze schłodzone. W zimniejsze dni goście chętniej będą raczyć się czerwonym winem. A może nie wiesz, jaki szampan na wesele wybrać? Możesz być zaskoczony, ale w większości przypadków znacznie lepiej sprawdzi się dobre wino musujące!

Droższe znaczy lepsze?

Jakie wino na wesele kupić? Wbrew pozorom wcale nie musi być ono najdroższe. Oczywiście, jakość i cena trunku często idą ze sobą w parze, jednak nie warto popadać w skrajności. Zachowanie złotego środka może okazać się kluczem do sukcesu i zadowolenia gości. Na pewno nie wypada zaserwować na weselu taniego i mało smacznego alkoholu, ale nie jest też żadną koniecznością inwestycja w luksusowe wina z najwyższej półki.

Należy pamiętać, że z reguły smak drogiego trunku doceniają jedynie prawdziwi koneserzy. Dla weselnych gości warto zainwestować w wina o lżejszej kompozycji, neutralne, niezbyt mocne, dobrej jakości, ale za niewygórowaną cenę. Już w przedziale 30-40 złotych za butelkę można zakupić trunek, który zadowoli podniebienia większości obecnych. 

Gdzie kupić wino na wesele?

W jakim sklepie najlepiej zaopatrzyć się w dobre wino na wesele? Poszukaj miejsca, w którym doskonała jakość i smak idą w parze z korzystnymi cenami. Może być to sklep stacjonarny, jednak z reguły tańsze okazuje się kupowanie przez internet. Zastawienie weselnego stołu trunkami nie należy do małych wydatków, dlatego warto zwracać uwagę na każdą złotówkę. Oczywiście, nadmierna oszczędność również nie będzie wskazana – dobre wino musi nieco kosztować.

A po czym rozpoznasz godny zaufania sklep? Przede wszystkim po bogatej ofercie, w której znajdziesz jedynie starannie wyselekcjonowane propozycje alkoholi. Zwróć również uwagę na obsługę. Prawdziwy pasjonat wina zawsze chętnie wskaże odpowiedni trunek na Twoje weselne przyjęcie. Co więcej, w dobrym sklepie obsługa pomoże Ci oszacować, ile wina na wesele potrzebujesz. Pamiętaj, że alkoholu na weselnym stole nie powinno zabraknąć, jednak nie oznacza to, że musisz zaopatrzyć się w jego ogromny zapas.