Kino 5D – najlepsza jakość kina

W momencie pojawienia się kina 3D byliśmy wszyscy w ogromnym szoku, dlatego że mieliśmy możliwość oglądania filmów w taki sposób, jakbyśmy uczestniczyli w akcji, która dzieje się na ekranie.

Technika poszła jednak dalej i teraz możemy oglądać filmy, które są niemalże jak żywe, a my mamy wrażenie, że nie jesteśmy tylko obserwatorami, ale aktywnymi uczestnikami wszystkich rozgrywających się zdarzeń. Takie odczucia może nam dać kino 5D, które zaciera granice między fikcją a rzeczywistością. W takim kinie przestajemy być obserwatorami, a stajemy się aktorami, którzy grają w filmie i których wszystkie zdarzenia otaczają, a odczucia są niesamowite.
Kino 5D – najlepsza jakość kina

Co pokazuje trójwymiarowe kino 5d?

Na projekcjach 5D możemy oglądać w zasadzie wszystko, a ograniczeni jesteśmy tylko i wyłącznie repertuarem, jaki prezentuje konkretne kino. W przypadku parków rozrywki zwykle mamy do czynienia z tematycznymi firmami, które nawiązują do działalności konkretnego parku. Kiedy mówimy na przykład o parku dinozaurów, to w jego kinie możemy się spodziewać projekcji filmu dotyczącego życia tych zwierząt oraz ewolucji, jaka od zarania dziejów odbywa się na świecie. Filmy są tak realne, jakby działy się tuż przed naszymi oczami. Twórcy takich filmów dokładają wszelkich starań, żeby zaangażować widzów maksymalnie w to, co dzieje się na ekranie i trzeba przyznać, że doskonale im się to udaje, a każdy widz wychodzi z projekcji filmu zafascynowany realistycznością tego, co zobaczył. Filmy trójwymiarowe są dopracowane w każdym szczególe. Nie są to zwykle długie projekcje tylko kilku lub kilkunastominutowe, po prostu pokazujące możliwości, jakie daje współczesnego technologia. Takie krótkie filmy podobają się widzom i pozwalają poczuć coś nowego, ale też bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu. Nowoczesne kino 5D jest polecane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Seans będzie czymś, co na pewno zapadnie w pamięć. Bilety nie są drogie, więc na pewno warto chociaż raz uczestniczyć w takim trójwymiarowy pokazie.