Dzieci w różnym wieku uwielbiają się bawić klockami Lego

Głównymi odbiorcami klocków Lego są chłopcy w wieku od 4 do 9 lat, którzy uwielbiają się nimi bawić.

Jednak w ostatnim czasie pojawia się również coraz więcej zestawów klocków dla dziewczynek. Ogólnie klocki Lego i inne zabawki konstrukcyjne nadają się do zabawy dla każdego dziecka w różnym wieku, a dla maluchów można kupić zestawy większych klocków Lego Duplo. Dzieci mają jakby naturalną sympatię do kolorowych klocków Lego, z których można tworzyć niezliczone kształty, obiekty i przedmioty. Stworzenie dzieła z klocków Lego, czy to postępując zgodnie z instrukcjami, czy według własnego pomysłu, pozwala dzieciom osiągnąć poczucie spełnienia, dumy i wspomagać ich pewności siebie i wiarę we własne możliwości. Są to bardzo cenne umiejętności, które będą przydatne przez całe życie, tak samo jak chęć do wykonywania bardziej złożonych zadań, gdy czują się na to gotowe. Dzieci w różnym wieku uwielbiają się bawić klockami Lego

Równie ważny jest rozwój umiejętności językowych, nauka współpracy w grupie i pomaganie sobie, aby osiągnąć założony cel.

Zabawa z klockami Lego może faktycznie działać uspokajająco i odprężająco, a także może być pomocna dla dzieci, które mogą odczuwać niepokój lub zmartwienia. Zabawa i tworzenie budowli z klocków Lego może wprowadzić poczucie porządku w chaotycznym lub stresującym dniu i może przynieść ogromne korzyści terapeutyczne. Nie bez powodu dzieci uwielbiają godzinami budować coraz to nowe konstrukcje z klocków, po prostu je to relaksuje i odpręża. Dorośli z tych samych powodów również lubią projektować skomplikowane projekty z klocków Lego, poza tym jest to świetna zabawa w grupie znajomych. Budowanie projektów z klocków takich jak Lego Super Mario może zająć trochę czasu i wystawić na próbę cierpliwość dzieci, zwłaszcza gdy znalezienie i dopasowywanie ważnego elementu zajmuje sporo czasu. W świecie, w którym dzieci często chcą natychmiastowej satysfakcji i efektów, proces budowania może pomóc im zrozumieć, że uzyskanie dobrych wyników może zająć trochę czasu, a ciężka praca i pomoc rówieśników może się opłacić.