Jakie wypełnienie poduszek jest najlepsze

Zakupy poduszek nie powinny być skomplikowane, jednak w sprzedaży znajdziemy tak wiele rodzajów wypełnienia i pokrycia, że można się trochę pogubić.

Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku, a to, jak śpimy z pewnością wpływa na pozostałe dwie trzecie, więc odpowiednia poduszka jest właściwie dość ważnym zakupem. Źle dobrana poduszka może powodować nie tylko złej jakości sen, ale także wiele dolegliwości, jak ból głowy, karku czy pleców. Dzieje się tak z powodu tego, że poduszka nie trzyma szyi w jednej linii z kręgosłupem. Z biegiem czasu taka pozycja snu może powodować sztywność mięśni, zapalenie ścięgien, nerwobóle, i nie tylko. Dobra poduszka nie tylko musi wspierać głowę na odpowiednim poziomie, ale także zachować swój kształt. W tym celu należy wybrać poduszkę i jej wypełnienie zgodnie z pozycją spania, aby zapewnić sobie komfort podczas nocnego odpoczynku. Trzeba również wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby wymienić poduszkę na nową. Wszystko, od zużycia po gromadzenie się komórek skóry, zanieczyszczeń i roztoczy, może sygnalizować, że czas wymienić poduszkę.

Jakie wypełnienie poduszek jest najlepsze

Gdy poduszka zacznie robić się nierówna, płaska i obwisła, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na zakup nowej.

Dobrej jakości poduszka szybko powróci do swojego pierwotnego kształtu, ale gdy pozostanie złożona na pół, pora kupić nową. Wymień poduszki z pianki zachowującej kształt, gdy są kruche lub nie mogą zachować swojego pierwotnego kształtu. Aby zachować higienę, należy również regularnie prać poduszki i zmieniać poszewki. Przed zakupem nowej poduszki zastanów się także nad swoją pozycją do spania. Podobnie jak w przypadku materacy, kupując poduszki weź pod uwagę to, jak śpisz. Najlepsza poduszka, która zmniejszy ból szyi i zapewni ci spokojny sen przez całą noc, musi utrzymywać kręgosłup w neutralnej pozycji, będąc jednocześnie wygodnym materiałem, na którym lubisz odpoczywać. Poduszki puchowe możesz kupić na tej stronie https://cotti.pl/koldry-i-poduszki/poduszki-puchowe. Kiedy leżysz na poduszce, szyja nie powinna odchylać się w żadnym kierunku. Wypełnienie poduszki jest równie ważne, a oprócz pianki znajdziemy wypełnienie z puchu lub włókna silikonowego.