Kolorowe zabawki Shopkins

Charakterystycznymi cechami wyróżniają się lalki ponieważ tworzone są one przez najbardziej godnych zaufania producentów funkcjonujących na rynku, a co za tym idzie stworzone są z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które się nimi bawią.

Dodatkowo lalki tworzone są z materiałów najwyższej jakości , przebadanych dermatologicznie, dlatego każdy rodzic może mieć pewność, że jego dziecko nie będzie narażone na nieprzyjemne alergie wywołane poprzez tworzywa sztuczne. Oprócz tego lalki są niezwykle pięknie i estetycznie wykonane, co dopełnia całości i daje duży stopień zadowolenia. Ulubiony wśród dziewcząt i chłopców, Shopkins występuje w zestawach zabawkowych. Świat Shopkins zawiera wszystkie postacie i elementy do zabawy oraz pełne wyobraźni historie dzieci na całym świecie. Shopkins został zaprojektowany i opracowany przez Moose Toys w Melbourne. Współprzewodniczący Paul Solomon przypisuje swojej matce Jacqui Tobias, dyrektor ds. Produktów dla dziewcząt, pomysł na Shopkins. Moose Toys odniosło sukces dzięki swojej linii kolekcjonerskich figurek Trash Pack, które były skierowane do chłopców, ale ogólnie brakowało rynku dla dziewcząt.

Shopkins początkowo był produkowany jako podobny produkt dla dziewcząt – jednak podoba się także chłopcom. Dzieci je zbierają i wymieniają się figurkami. Każda figurka ma nazwę i jest sklasyfikowana w różnych kategoriach, w tym: owoce i warzywa, spiżarnia, piekarnia, słodycze, nabiał, oraz wiele innych. Występują w wyjątkowych wykończeniach, takich jak brokat, materiał przezroczysty i metaliczny. Kolekcja składa się z różnych stopni rzadkości, od pospolitej, przez rzadką, do wyjątkowo rzadkiej i ostatecznie specjalnej edycji. Kreatywne zabawki pomagają najmłodszym prawidłowo się rozwijać, uczyć się relacji międzyludzkich czy współpracy. Zabawki przygotowywane przez specjalistów mogą nakierować dzieci na rozwiązywanie pewnych problemów, i uczyć samodzielności. Dzięki temu dzieci uczą się przez zabawę, dobrym przykładem są tu oczywiście zabawki Shopkins.