,,Król Lew” w nowej odsłonie to rozrywka dla całej rodziny

Po wielkim sukcesie kreskówki ,,Król Lew” z 1994 roku pojawiło się kilka sequeli i spin-offów.

Obecnie możemy obejrzeć najnowszą animację Disneya z 2019 roku w reżyserii Jona Favreau, gdzie przyszły król musi pokonać zdradę i tragedię, aby zająć należne mu miejsce na Pride Rock. Remake, wykonany prawie w całości na komputerze, podnosi poprzeczkę nieco wyżej pod względem optyki, ale nie wzbogaca dobrze znanej historii o zaskakujące aspekty czy dodatkowe sceny. Na samym początku animacji następuje uroczysta prezentacja nowo narodzonego syna Króla Lwa Mufasy i jego żony Sarabi. Wszystkie zwierzęta afrykańskiej sawanny radośnie witają małego Simbę, którego ojciec od początku starannie przygotowuje do późniejszej roli przywódcy. Jednak sielanka trwa do czasu, gdy jego przebiegły wujek Scar zabija Mufasę podstępem i sprawia, że Simba wierzy, że jest za to odpowiedzialny. ,,Król Lew” w nowej odsłonie to rozrywka dla całej rodziny

Mocno wstrząśnięty Simba opuszcza swój dom i niespodziewanie znajduje dwóch nowych przyjaciół w surykatce Timonie i guźcu Pumbie, którzy żyją beztrosko z dnia na dzień.

To właśnie przy nich Simba dorasta i staje się młodym, dostojnym lwem. Pomocnicy Timon i Pumba poprzez swoje przygody zapewniają jedne z najzabawniejszych scen w całym filmie. Poznajemy również młodą lwicę Nalę, miłość Simby z dzieciństwa. Chociaż w nowej wersji animacji nie znajdziemy żadnych znaczących zmian czy nowych scen, ,,Król Lew” stworzony cyfrowo z pewnością zrobi na widzach ogromne wrażenie. Stworzona cyfrowo przyroda na sawannie i świat zwierząt w kinie prawdopodobnie nigdy nie były tak realistyczne jak teraz. Sawanna lśni w całej okazałości, zaprojektowana w najdrobniejszych szczegółach, a płynnie poruszające się zwierzęta pokazane są z taką starannością, że prawie nie można ich odróżnić od żywych. W animacji Król Lew usłyszymy oczywiście słynne piosenki, które tak nas urzekły w wersji filmu z 1994 roku, ale w nieco unowocześnionej aranżacji. Król Lew zajmuje od dłuższego czasu pierwsze miejsce na całym świecie i cieszy się dużą popularnością wśród widzów, również soundtrack sprzedaje się bardzo dobrze.