Kraków — miasto nie tylko dla turystów!

Kraków z roku na rok przestaje być miastem, do którego przyjeżdżają wyłącznie turyści. Wprost przeciwnie, do stolicy Małopolski zjeżdżają również przedstawiciele różnego rodzaju biznesów, również tych o zasięgu globalnym, by tutaj prowadzić swoje interesy. Nic dziwnego, że Kraków bywa coraz częściej wskazywany, jako idealne miejsce na rozwój i prowadzenie firm o różnym charakterze.

Czy Kraków rzeczywiście jest najlepszym miejscem na biznes?

W ostatnich latach notuje się spory wzrost zainteresowania lokowaniem biznesów właśnie w Krakowie. W stolicy Małopolski dobrze prosperują zarówno nowe przedsiębiorstwa, jak i te, które na rynku funkcjonują już od wielu lat. Rozwój różnego rodzaju firm i przedsiębiorstw determinuje z kolei powstawanie nowych miejsc pracy. Jak pokazują badania, to właśnie z Krakowa świadczone są usługi w 36 językach, trafiające aż do 94 krajów na całym świecie. Krakowskie centra usług biznesowych to innowacyjne miejsca, które rozwijają się w błyskawicznym tempie. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych pracowników, ale również i w stopniu złożoności procesów, które są w nich obsługiwane.

Miasto przyjazne dla biznesu?

Kraków został uznany przez miesięcznik Forbs za miasto najbardziej przyjazne dla biznesu. To jednak jeszcze nie wszystkie sukcesy stolicy Małopolski w tym obszarze. Znalazła się ona bowiem również w prestiżowym rankingu Tholons Global Innovation Index 2021, gdzie ostatecznie ulokowała się na 20 pozycji. Największe postępy miasto zanotowało w kategorii Innowacje i Cyfryzacja, co oznacza, że powstaje tutaj coraz więcej firm, które w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Na sukces Krakowa złożył się tzw. ekosystem innowacji. W jego skład wchodzą społeczności lokalne, instytucje edukacyjne wysokiej jakości oraz podmioty finansujące. Nie bez znaczenia pozostaje również ogromna liczba talentów oraz wiedza przedsiębiorcza, płynąca z międzynarodowych centrów biznesowych, których coraz większa ilość lokowana jest właśnie w Krakowie. To właśnie pod Wawelem znaleźć można biura znanych marek, jak np. Motorola, Savre, Shell czy Ericsson. Jak widać, biznes w Krakowie kwitnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej hoteli wychodzi z ofertą biznesową. Jest to odpowiedź na realne potrzeby przedstawicieli wielu dużych firm, którzy przyjeżdżają do miasta na spotkania biznesowe i konferencje. Jedną z takich placówek jest Hotel Estera, mieszczący się przy ul. Estery 6, 31-056 Kraków (tel. 12 354 37 77), w którym można nie tylko przenocować, ale również zorganizować udaną konferencję biznesową.

Konferencje biznesowe w Krakowie – gdzie je organizować?

Kraków jest nie tylko idealnym miejscem do życia. To również miasto turystyczne oraz stolica biznesu. Nic dziwnego, że to właśnie w Krakowie organizowane są różnego rodzaju konferencje biznesowe. Dzięki temu ich uczestnicy mogą nie tylko pracować, ale również korzystać z wyjątkowego klimatu i uroku miasta. Aby zorganizować konferencję w Krakowie, warto wybrać miejsce, zlokalizowane w sercu miasta, by uczestnicy mieli łatwy dostęp również i do jego największych atrakcji. Taką ofertę znaleźć można na stronie https://hotelestera.pl/sala-konferencyjna, gdzie zamieszczona jest propozycja wynajęcia profesjonalnej sali konferencyjnej, wyposażonej w rzutnik, ekran i nagłośnienie.

Dlaczego praca zdalna w Krakowie święci prawdziwe trumfy?

Kraków to również doskonałe miejsce dla osób pracujących zdalnie, stroniących od wysokich biurowców i ich przestronnych pomieszczeń. Jak się okazuje, wg badań to właśnie tutaj panują najlepsze warunki do pracy zdalnej. Zdaniem serwisu expatriateconsultancy.com, Kraków jest najlepszym europejskim miastem dla tych, którzy decydują się pracować z domu czy mieszkania. Wpływają na to koszty utrzymania, łatwość prowadzenia biznesu i prędkość dostępnego w mieście Internetu.