Jak odzyskać płynność finansową?

Firmy z niektórych branż nadal odczuwają negatywne skutki pandemii i zamknięcia niektórych obszarów działalności gospodarczej.

Z pewnością będą to firmy hotelarskie warto zwrócić uwagę iż w czasie kiedy nie mogły w pełni działać mogły na rosnąć różnego rodzaju zobowiązania. Dlatego też firmy często nie mogą wyjść jeszcze z problemów finansowych, poszukują więc różnych pomysłów aby pozyskać gotówkę. Dobrym pomysłem mogą być różnego rodzaju instytucje pozabankowe które mogą udzielać kredytów na korzystnych warunkach. W tym przypadku z kredytu mogą skorzystać także firmy które zalegają z płatnościami do urzędu skarbowego czy też do ZUS.

Jak odzyskać płynność finansową?

Pożyczki dla zadłużonych firm

W tym przypadku na preferencyjny kredyt może liczyć wiele firm również zadłużonych, dzięki temu mogą one spłacić zobowiązania w stosunku do różnych organów państwowych. Często banki przygotowują tego rodzaju produkty finansowe które mają za zadanie uregulowanie zobowiązań na rzecz urzędu skarbowego. W tym wypadku bank lub też inna instytucja finansowa może przelać pieniądze bezpośrednio na konto urzędu skarbowego. Z pewnością będzie to duża pomoc dla przedsiębiorcy który nie mógłby uzyskać innego kredytu, miałby problem z bieżącymi płatnościami.

Oczywiście będziemy musieli przedstawić niektóre dokumenty przykładowo PIT za poprzedni rok, często bank będzie wymagał także wyciągu z konta firmowego za ostatnie 6 czy też 12 miesięcy. Naturalnie powinniśmy także napisać oświadczenie w którym określamy wysokość zaległości do instytucji publicznych, dodatkowo także w przypadku kiedy są to duże kwoty powinniśmy skontaktować się z urzędem skarbowym czy też ZUS-em aby otrzymać informację oficjalną na temat zaległości którą możemy następnie przedstawić w banku.

Dlatego też wiele przedsiębiorstw stara się o różnego rodzaju pożyczki i kredyty które pomagają im odzyskać płynność, pozyskiwać nowych klientów, działać tak jak przed pandemiąi. Z pewnością można obecnie znaleźć bardzo korzystne pożyczki dla firm katowice są miastem gdzie z pewnością można znaleźć bank czy też inną pozabankową instytucję finansową która udzieli pożyczkę firmie przy minimum formalności.