CZY PROMIENNIKI IR MOGĄ ZNALEŹĆ ZASTOSOWANIE W SALONIE MASAŻU?

W ostatnich latach wiele mówi się na temat promienników podczerwieni. Wykorzystuje się je w halach i zakładach produkcyjnych, stosowane są też w hodowli, kościołach, a nawet w salonach SPA. Czy w związku z tym mogą w jakikolwiek sposób sprawdzić się również w salonie masażu?

LEPSZE EFEKTY MASAŻU

Promienniki, zainstalowane w salonie masażu mogą pełnić kilka ról, z korzyścią zarówno dla właściciela, jak i klienta. Przede wszystkim zapewniają komfortowe warunki przebywania sprawiając, że osobom, które znajdują się w pomieszczeniu jest po prostu ciepło. Ponadto to świetny sposób na wprowadzenie oszczędności do budżetu, ponieważ ogrzewanie reflektorami ciepła nie jest drogie. Czy promiennik może mieć jakiś wpływ na efekty masażu?

Owszem! Promieniowanie przedostaje się bowiem do wnętrza skóry, na głębokość 4 milimetrów. Sprawia to, że przyjemne ciepło rozchodzi się po całym ciele. Co za tym idzie, dochodzi do rozluźnienia mięśni, poprawy krążenia. Klient zaczyna szybciej się rozluźniać, a w dodatku może odstresować się po całym dniu ciężkiej pracy. Ciepło, które wytwarzają promienniki IR w związku z tym idealnie współgra z prowadzonym masażem i wzmacnia jego efekty. W rezultacie klient jest bardziej wypoczęty i zrelaksowany.

GDZIE ZAINSTALOWAĆ PROMIENNIK?

Jeśli chodzi o zamontowanie urządzenia, w tej kwestii warto zdać się na specjalistów. Powinni oni dokonać pomiarów pomieszczenia, sprawdzić jego szczelność. Na tej podstawie można dobrać odpowiednią moc i typ promienników. Jeśli szukasz profesjonalnego zespołu, który mógłby podjąć się tego zadania, koniecznie zajrzyj na stronę irsystem.pl. W ofercie firmy znajdują się promienniki TERM2000, które dostosowane są do wykorzystywania przez branżę wellness i SPA. Eksperci zajmą się nie tylko doborem odpowiednich urządzeń, ale przeprowadzą również ich montaż oraz podpowiedzą Ci, jak z nich korzystać, aby uzyskiwać oczekiwane, jak najlepsze efekty.