Czy Krupówki to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce?

Każdy z nas chyba jest przekonany co do tego, że nasz piękny kraj obfituje w naprawdę wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, a także upamiętnienia chociażby na zdjęciu.

Nie skłamiemy, jeśli powiem, że takie miejsca żyją przede wszystkim z turystyki, a jak wiadomo turystyka to miedzy innymi wynajmowanie noclegów, sprzedawanie pamiątek czy chociażby restauracje, które chlubią się tym, że serwują dania lokalnej kuchni. Jednym z takich miejsc to Krupówki, niewątpliwie reprezentacyjna ulica Zakopanego, czyli miejscowości, która w górach wyróżnia się chyba najbardziej. Codziennie wielu turystów zmierza właśnie w kierunku tej ulicy i to właśnie ona w sezonie jest najbardziej oblegana. Śmiało jednak możemy stwierdzić też to, że w tym miejscu „sezon” trwa cały rok, trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku.

Krupówki są rozpoznawalne między innymi dzięki takim atrakcjom, jak chociażby Muzeum Tatrzańskie, czy wręcz zabytkowy już Dworzec Tatrzański, który na papierze oficjalnie został otwarty w 1881 roku, kiedy to skończono jego budowę. Ponadto ulica Krupówki to ulica, na której znajdują się jedne z najbardziej popularnych i luksusowych hoteli w Zakopanem. Są to między innymi hotele takie jak Gromada-Gazda, Litwor czy Sabała. Na uwagę zasługuje również rzymskokatolicki kościół, który został wybudowany w stylu neoromańskim. O fundamentach tego kościoła mówi się już w 1877, gdzie uważa się, że ksiądz Józef Stolarczyk „położył” właśnie wcześniej wspomniane fundamenty.

Dodatkowo na samej ulicy znajdziemy wiele atrakcji jak chociażby możliwość przejażdżki dorożką czy zrobienie sobie ze słynnym już misiem. Dlatego też wielu z nas jeśli ktoś wspomni o Zakopanem jako o turystycznej miejscowości, to pierwsze co przychodzi nam na myśl to Krupówki lub Wielka Krokiew, czyli największa skocznia narciarska w Polsce.

Czy Krupówki to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce?

Gdzie jednak szukać noclegów?

Jeśli interesują nas apartamenty Zakopane wystarczy, że wejdziemy na jedną ze stron, która oferuje możliwość „zabukowania” sobie pobytu.