Zewnętrzna obsługa celna przyspieszy import oraz eksport towarów

Agencje celne pomagają firmom w imporcie oraz eksporcie towarów.

Należy pamiętać, iż w przypadku kiedy sprowadzamy towar spoza Unii Europejskiej, musimy odprowadzić podatek VAT, zapłacić cło. Towar, który sprowadzamy, powinien posiadać dokumenty pochodzenia, a także często dokumenty, które pozwalają na sprzedaż towarów w Polsce oraz na terenie całej Unii. Obecnie firmy, które specjalizują się w eksporcie, mogą załatwić wszystkie sprawy związane z dokumentacją, odbiorem i dostarczeniem towaru na miejsce.

Zewnętrzna obsługa celna przyspieszy import oraz eksport towarów

Profesjonalna obsługa celna towarów

W przypadku kiedy firma chce eksportować towary, musi pamiętać o odprawie celnej, wówczas zgłaszamy towar do systemu ECS. Jest to program, który działa we wszystkich krajach Unii Europejskiej, dzięki czemu można łatwo prowadzić wymianę danych drogą elektroniczną. W czasie eksportu, kontroli będą poddawane dokumenty oraz towary. Z pewnością są agencje celne, które posiadają doświadczenie w eksporcie, mogą znacznie przyspieszyć sprawy związane z wysłaniem towaru do kontrahenta. Agencje celne sporządzają oraz wysyłają zgłoszenia elektroniczne, dodatkowo możemy liczyć na profesjonalną pomoc. W przypadku kontroli celnej może się bowiem zdarzyć, iż pracownicy będą chcieli pobrać próbki, dokonać rewizji towarów. Należy pamiętać o wszystkich procedurach wywozowych, świadectwie przewozowym, świadectwie pochodzenia.

Procedury związane z eksportem mogą być dość zawiłe dla firmy, która pierwszy raz będzie eksportowała towar za granicę. Dlatego agencja celna może ułatwić, przyśpieszyć wiele procedur. Wiele firm stale współpracuje z agencjami celnymi, które obsługują eksport towarów do różnych krajów. Dzięki temu sprzedawcy, producenci mogą skupić się na własnej działalności, natomiast sprawy związane z wysyłką oraz podatkami pozostawić agencji celnej. Dodatkowo agencje celne oferują także usługi logistyczne, może być to odebranie towaru z lotniska, przywiezienie do klienta.

Firmy, które chciałyby skorzystać z tego typu usług, mogą wynająć agencję celną, która przeprowadzi towar przez cały proces wysyłki lub też odbierze oraz opłaci cło za towar, który kupujemy za granicą. Dzięki temu obsługa celna zostanie wykonana prawidłowo oraz sprawnie. Firmy, którym zależy na szybkim eksporcie lub imporcie towarów, mogą skorzystać z tego rodzaju usług.