Planowanie pielęgnacji włosów zgodnie z fazami księżyca

Stan ludzkiego organizmu oraz włosów jest uzależniony od wielu różnorodnych czynników.

Istotną rolę odgrywa oczywiście prawidłowa pielęgnacja, korzystanie z wysokiej jakości i dobrze dopasowanych preparatów, regularne mycie włosów czy też stylizacje i korzystanie z usług świadczonych przez salony fryzjerskie. Warto też dodać, że na samopoczucie człowieka, jego energię i między innymi stan włosów wpływają różne fazy księżyca. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ księżyc jest w stanie oddziaływać na zachowania zwierząt, przypływy i odpływy oceanów oraz na organizm człowieka. Warto więc uzyskać dodatkowe informacje na temat wpływu faz księżyca na stan włosów.

Planowanie pielęgnacji włosów zgodnie z fazami księżyca

Fazy księżyca i włosy – najważniejsze informacje

Księżyc można obserwować na niebie w czterech głównych fazach: nów, pierwsza kwadra, pełnia i ostatnia kwadra. Poza tym można również zauważyć zjawisko przybywania oraz ubywania księżyca. Do faz księżyca można dopasować prace w ogrodzie oraz różne czynności życiowe, w tym również pielęgnowanie włosów. Na szczęście w Internecie można łatwo znaleźć kalendarze z fazami księżyca, dzięki którym wiadomo jaka faza będzie występowała w poszczególne dni przez cały rok.

Faza księżyca przybywającego jest idealnym momentem na pilne podcinanie kosmków, które wzrastają bardzo szybko. Jest to bowiem faza przyspieszająca wzrost włosów. Podczas pełni włosy będą odrastały wolniej, ale za to będą bardziej błyszczące i znacznie bardziej trwałe. Jeśli chodzi o księżyc znikający, w tej fazie włosy będą rosły jeszcze wolniej, a podczas nowiu mamy do czynienia z najlepszym momentem na modelowanie i wzmacnianie, ponieważ włosy są wówczas najbardziej podatne na różne zabiegi tego typu.

Każdy ma możliwość stosowania różnych zabiegów stylizacyjnych i pielęgnacyjnych na włosach. Warto dostosować się do różnorodnych faz księżyca, aby osiągnąć jak najlepsze efekty wykonywanych czynności. Wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło fazy księżyca a włosy, można uzyskać wiele cennych informacji i porad dotyczących planowania konkretnych działań na włosach w oparciu o fazy księżyca.