Jeśli nasz dom zostanie zalany, trzeba działać szybko

Nikt nigdy nie spodziewa się, że jego dom lub nieruchomość komercyjna zostanie zalana wodą, gdy pęknie rura, nastąpi awaria podgrzewacza wody lub nastąpi katastrofa ekologiczna w postaci powodzi.

Gdy niechciana woda dostanie się do domu, zwykle pozostaje tam przez wiele godzin, jeśli nie dni. Jak tylko woda jest pod kontrolą i nie napływa, liczy się każda minuta. Teraz nadszedł czas, aby wysuszyć nieruchomość i rozpocząć ocenę wyrządzonych szkód.

Jeśli nasz dom zostanie zalany, trzeba działać szybko

Wynajmij firmę do osuszenia nieruchomości po zalaniach

Wysuszanie budynku po zalaniu trwa zwykle od 24 do 72 godzin. Możesz przyspieszyć proces suszenia domu poprzez wypompowywanie wody, naturalny przepływ powietrza otwierając okna i drzwi, mechaniczny ruch powietrza za pomocą wentylatorów, usuwanie wszelkich mokrych przedmiotów, a także używając osuszaczy. Można również ogrzewać powietrze, co podniesie efektywność osuszania. Jeśli szkody nie zostaną szybko naprawione, twoje ściany, a także dywany, podłogi, pokrycia dachowe i mienie osobiste łatwo ulegną uszkodzeniom, których naprawa lub renowacja nie będzie możliwa. Zalane obszary szybko staną się niebezpieczne dla ludzi z powodu problemów z fundamentami, gniciem i rozwojem szkodliwych pleśni i grzybów.

Naprawa szkód po zalaniu zaczyna się od usunięcia wody, potrzebna jest do tego pompa, aby usunąć jak najwięcej stojącej wody. Następnie trzeba wprowadzić ruch powietrza otwierając wszystkie drzwi i okna oraz używając wentylatorów, ponieważ to znacznie przyspieszy proces suszenia pomieszczeń. Gdy większość stojącej wody zostanie usunięta z ziemi, nadszedł czas, aby usunąć ją z powietrza za pomocą osuszacza. Możemy również wynająć firmę, która zajmie się osuszeniem naszej nieruchomości po zalaniu.

Czasami określenie dokładnego źródła wycieku może być trudne. Firmy zajmujące się naprawą szkód oraz oferujące osuszanie nieruchomości po zalaniach mogą używać kamer termowizyjnych do wykrywania wycieków lub pęknięć w ścianach i dachach. Działają one poprzez identyfikację obszaru, do którego dostaje się powietrze z zewnątrz, czyli tam, gdzie dostaje się również woda.