Jak wybrać oświetlenie do uprawy konopi w pomieszczeniach?

Wysokiej jakości i odpowiednio dobrane oświetlenie do uprawy roślin w pomieszczeniach jest znane z tego, że ułatwia uzyskanie dużych plonów wysokiej jakości konopi i może ułatwić cały proces hodowli.

Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego konieczne jest używanie lamp do uprawy konopi w pomieszczeniach. Jest to konieczne choćby z tego względu, że konopie indyjskie w fazie wegetacji oraz kwitnienia potrzebują określonej liczby godzin dostępu do światła, a nie można tego zapewnić oświetleniem naturalnym.

Jak wybrać oświetlenie do uprawy konopi w pomieszczeniach?

Sklep oferujący lampy do uprawy marihuany

Oświetlenie do uprawy konopi w pomieszczeniach oferuje kilka korzyści, a hodowcy mają obecnie praktycznie nieskończone możliwości wyboru. W sprzedaży znajdziemy bez problemów wiele rodzajów wysokiej jakości oświetlenia i specjalistycznych lamp dostępnych dla hodowców konopi w warunkach domowych. Zazwyczaj jasne, białe światło jest używane do uprawy małych i wegetatywnych roślin w pomieszczeniach. W szczególności oświetlenie LED do uprawy roślin jest zalecanym typem dla hodowców marihuany w pomieszczeniach. Zwiększona ekspresja związków organicznych jest możliwa dzięki diodom LED, co oznacza, że hodowcy mogą zobaczyć ulepszone właściwości konopi oraz osiągnąć wyższe plony w krótszym czasie.

Technicznie rzecz biorąc, każde światło LED może być używane jako oświetlenie do uprawy. Są jednak takie, które działają lepiej w zależności od etapu wzrostu, w który weszła roślina konopi. Każda standardowa biała żarówka LED o mocy 150 W może odpowiednio oświetlić małą roślinę konopi we wczesnych stadiach rozwoju. W miarę dojrzewania rośliny zmienia się jej zapotrzebowanie na światło. W miarę jak roślina staje się większa i dojrzewa do etapu kwitnienia, potrzebuje znacznie więcej światła na większym obszarze, aby optymalnie rosnąć. W tym przypadku potrzebne są wysokiej mocy, specjalnie skonstruowane lampy do uprawy.

Warto zakupić specjalne lampy do uprawy marihuany sklep online ma w ofercie różne rodzaje oświetlenia. Rośliny konopi potrzebują jaśniejszego i bardziej spójnego światła, niż inne gatunki roślin hodowlanych, aby osiągnąć dojrzałość. Jednocześnie rośliny konopi potrzebują tak zwanego okresu ciemności w fazie kwitnienia, ale wystarczające światło jest kluczowe przez większość cyklu życia marihuany.