Jak wybrać lampy parkowe?

Oświetlenie jest bardzo ważną częścią każdego parku. Dlatego tak ważne jest, by lampy parkowe miały odpowiednią moc oświetlenia. Warto też dodać, że takie lampy mogą również służyć do oświetlenia naszego ogrodu.
Jak wybrać lampy parkowe?

Jakie lampy parkowe są najlepsze? 

Najważniejsze w takiej lampie jest moc oświetlenia. Dobrze jest, gdy korzystają takie lampy z żarówek Led dzięki, czemu są one energooszczędne. Można także użyć w parku, czy w ogrodzie lampy, które są wyposażone w czujniki ruchu. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie gdy są uliczki, które są mniej uczęszczane. Tak samo te lampy z czujnikiem ruchu mogą się sprawdzić w naszym ogrodzie. Ważną kwestią przy wyborze takich lamp jest także barwa światła. Szczególnie w ogrodzie, ale także w parku dobrze, jest, gdy barwa światła jest ciepła i przyjemna. Dzięki temu od razu przyjemniej się robi w takich parkowych uliczkach wieczorem, a w ogrodzie dodaje to uroku.

Czy wysokość lampy ma znaczenie? 

Im wyższa lampa, tym większy jest obszar oświetlenia. Dlatego szczególnie w parku jest to bardzo ważne, by lampy nie były za niskie. W ogrodzie zależy wszystko od tego, czy chcemy mieć bardziej nastrojowe oświetlenie, czy zależy nam na tym, by wszystko było widoczne. Dlatego w ogrodzie możemy pozwolić sobie na różne wysokości lampy.

Jaki kształt oprawy lampy wybrać? 

Kształt lampy jest także ważny. W parku powinna oprawa lampy być skierowana w dół dzięki, czemu możemy mieć oświetloną całą ścieżkę. W parku lampy nie powinny być zbytnio zabudowane. W ogrodzie nie ma to większego znaczenia. Można sobie pozwolić na takie lampy parkowe, które się nam najbardziej podobają.

Jak w jakiej odległości należy ustawić lampy parkowe?

W parku lampy powinny być ułożone w niedalekiej odległości od siebie, by ulica była oświetlona po całej powierzchni. Dzięki dobremu ułożeniu lamp mamy pewność, że możemy bezpiecznie wieczorem przejść się po ulicach w parku. W ogrodzie ustawienie lamp nie musi być tak rygorystyczne. Możemy sobie w swoim ogrodzie ustawić lampy tak, by oświetlały nam to, co chcemy, by było jak najbardziej oświetlone. Bardzo dobrze wyglądają szczególnie w parku lampy, które są ustawione po obu stronach uliczek. Dzięki temu jest ona oświetlona z każdej strony.

Lampy parkowe to elementy parku, które są niezbędne do znakomitego oświetlenia dróg i uliczek. Dzięki takiemu oświetleniu można spacerować bezpiecznie po parku nocą, nie bojąc się o to, że w danym miejscu będzie ciemno.