Wygodne dokumenty Google

Dokumenty Google to atrakcyjna i wszechstronna internetowa aplikacja do przetwarzania w chmurze, która służy do tworzenia i udostępniania dokumentów tekstowych. Google Docs to solidna aplikacja z wieloma fantastycznymi funkcjami, o których wielu z nas nie wie.

Dokumenty Google nadają się zarówno dla profesjonalistów i studentów, jak i do użytku osobistego. Warto zapoznać się z wieloma funkcjonalnościami dokumentów Google. Możesz połączyć dowolne słowo lub zdanie, używając przycisku wstawiania linku z górnego paska menu, ale Dokumenty Google mają jedną unikalną funkcję wyszukiwania treści i wstawiania linku. Aby umieścić link w dokumencie, nie musisz iść nigdzie indziej, a raczej wybrać słowo i nacisnąć Ctrl + K, aby uzyskać żądany link i wstawić. Ta funkcja dodawania zakładek jest przydatna i pomocna podczas tworzenia długich dokumentów. Aby włączyć dodawanie zakładek do dokumentów, przejdź do menu Wstaw i wybierz Zakładka. Spowoduje to wyświetlenie niebieskiej ikony zakładki po lewej stronie dokumentu. Możesz dodać link do określonego akapitu, który umożliwi spis treści na górze dokumentu. Ten spis treści może wydawać się przydatny podczas przeglądania długich dokumentów. Dokumenty Google oferują ogromną listę pięknych czcionek, które mogą pasować zarówno do profesjonalnych, jak i osobistych. Przejdź do czcionek z menu rozwijanego u góry dokumentu i wybierz więcej czcionek. Stąd możesz wybrać każdego, kto ci odpowiada. Ale sprawdź katalog Google Fonts, w którym możesz zobaczyć praktyczne użycie dowolnych czcionek, które pomogą Ci uzyskać najlepszą.

Dokumenty Google zapewniają podstawowe opcje edycji obrazu w dokumentach. Możesz przycinać, resetować, używać obramowania obrazu, a także regulować jasność, przezroczystość i kontrast obrazu. Dokumenty Google oferują możliwość udostępniania dokumentu innym użytkownikom. Wszyscy użytkownicy mogą jednocześnie edytować dokument w czasie rzeczywistym. Jeśli jakieś dwie osoby piszą ten sam tekst, dokumenty Google chętnie zobaczą znacznik czasu dla zachowania najnowszej poprawionej wersji. Kolejna stara wersja pozostanie w panelu wersji. Ponadto użytkownicy mogą wchodzić w interakcje ze sobą w zakresie edycji i tworzenia dokumentów. Wszystkie te rzeczy dzieją się w czasie rzeczywistym, a wszyscy użytkownicy, którzy mają uprawnienia dostępu, mogą natychmiast zobaczyć zmiany. Niektórzy zastanawiają się jak zapisać dokument google. Jest to dość proste, dokumenty z zasady aktualizują się po zmianach. Dzięki temu nie ma takich problemów jak w przypadku edytora Word.