Jakie składniki powinny się znaleźć w suplemencie na masę mięśniową

Obecnie coraz więcej osób, które chcą zwiększyć masę mięśniową, oprócz diety i treningu stosują również odpowiednie suplementy diety na mięśnie.

Najczęściej wybieranymi suplementami przez osoby zainteresowane przyrostem masy mięśniowej są oczywiście odżywki białkowe. Nie jest to oczywiście jedyny składnik, którego należy szukać w takich suplementach.

Jakie składniki powinny się znaleźć w suplemencie na masę mięśniową

Jakie stosować suplementy na mięśnie brzucha

Podczas suplementacji w okresie treningu oporowego kreatyna powoduje większy wzrost masy mięśniowej, siły i wydajności funkcjonalnej zarówno u osób starszych, jak i młodszych. Suplementacja kreatyną jest najbardziej korzystna dla sportowców, którzy potrzebują szybkich przyrostów prędkości lub mięśni, takich jak sprinterzy i osoby podnoszące ciężary. Zaleca się połączenie kreatyny z węglowodanami, przykładowo z sokiem, który zwiększa zapasy kreatyny w mięśniach i zapobiega szybkiej utracie kreatyny z moczem.

Beta-alanina to aminokwas wytwarzany w wątrobie i znajdujący się w żywności, takiej jak drób i mięso wieprzowe oraz wołowe. Taki składnik suplementu może poprawić wytrzymałość, a nawet pomóc wykonać kilka dodatkowych powtórzeń podczas treningu siłowego czy interwałowego o wysokiej intensywności. Beta-alanina ma największy wpływ poprzez suplementację przed treningiem. Nie możemy również zapomnieć o suplementach zawierających białko, które jest niezbędnym budulcem mięśni, a nie zawsze dostarczamy jego odpowiednią ilość w diecie.

Trzy aminokwasy rozgałęzione to leucyna, izoleucyna i walina. Najważniejsza dla naszego organizmu jest leucyna, ponieważ wiadomo, że stymuluje wzrost mięśni. Podobnie jak białko, aminokwasy rozgałęzione otrzymujesz ze źródeł żywności, takich jak czerwone mięso, nabiał, kurczak, ryby i jajka. Ale suplementy na mięśnie brzucha zawierające ten składnik mogą również pomóc w regeneracji mięśni. W przypadku przyjmowania w formie suplementu aminokwasy należy zażywać podczas treningu lub bezpośrednio po nim.