Jak wyglądają meble skandynawskie?

Kraje skandynawskie kojarzą nam się przede wszystkim ze śniegiem, zimą i surowym klimatem.

Podobne skojarzenia możemy mieć, gdy przyjrzymy się wnętrzom domów mieszkańców Norwegii czy Szwecji. Lubują się oni w dużych przestrzeniach, dobrze oświetlonych, utrzymanych w jasnych kolorach. Zazwyczaj w takich mieszkaniach znajdziemy niewiele mebli, ale za to każdy z nich będzie doskonale spełniał swoją funkcję. Każdy element wyposażenia będzie miał cechy wspólne. Przede wszystkim są one solidnie wykonane. Prym wiodą materiały pochodzenia naturalnego, takie jak drewno czy skóra. Dużym powodzeniem cieszy się także metal ze względu na jego surowy wygląd, który pasuje do pozostałych materiałów. Jak wyglądają meble skandynawskie?

Meble skandynawskie są z reguły utrzymane w stonowanych barwach.

Zazwyczaj, podobnie jak ściany, są białe, kremowe lub szare. Czasem do tej niezbyt szerokiej gamy kolorów dołącza także elegancka i ponadczasowa czerń, zazwyczaj pod postacią wcześniej wspomnianych metalowych elementów.
Do jakich wnętrz pasują takie meble?
Meble skandynawskie będą pasowały przede wszystkim do mieszkań, które całe zostały utrzymane w takim stylu. Są to zazwyczaj mieszkania loftowe, położone na poddaszu, utrzymane w nieco post-industrialnym stylu, ale pełne światła i przestrzeni. Miejsce dla takich mebli znajdzie się również w niewielkich mieszkaniach, ale utrzymanych w jasnych kolorach, które optycznie je powiększą. Mieszkańcy małych domów docenią je również ze względu na funkcjonalność. Jeśli jednak twój pokój czy salon jest utrzymany w innym stylu, nie musisz planować remontu. Dzięki neutralnemu wyglądowi meble skandynawskie będą pasowały niemal wszędzie. Możesz także zdecydować się na pojedyncze elementy lub dodatki w tym stylu, które rozjaśnią wnętrza i nadadzą im surowego charakteru rodem z Północy.
Jeśli masz wątpliwości, pod adresem https://strongtree.pl/ zobaczysz, jak wyglądają meble w stylu skandynawskim i przekonasz się, czy będą pasowały do twojego domu.