Czy oklejenie samochodu specjalną folią może być trwałe?

Wielu posiadaczy samochodów osobowych często chciałby zmienić cos w wyglądzie swojego auta.

Oprócz zewnętrznych modyfikacji w karoserii najczęściej wybierana metodą zmian zewnętrznych jest zmiana koloru samochodu. Właścicielom szczególnie droższych samochodów dość często nudzi się fabryczny kolor przez co na różnych fanpage’ach możemy znaleźć fotorelacje ze zmiany koloru takich aut jak Porsche, Ferrari czy innych luksusowych aut. Czy takie oklejanie samochodów folią jest trwałe? Jakie są zalety oklejania samochodów i jak powinniśmy się przygotować od oklejania samochodu jeśli chcielibyśmy wykonać taki proces sami?
Przede wszystkim wielu producentów folii do samochodów zapewnia w swoich broszurach, że odpowiednio zaaplikowana folia będzie trwałą przez co najmniej pięć lat. Jest to jak najbardziej prawda. Dodatkowo taka folia, będzie chroniła oryginalny lakier przed różnymi zarysowaniami czy tez odpryskami, które tylko czyhają na drodze by pojawić się na froncie auta. Często stosuje się również bezbarwne folie ochronne, które nie mają na calu nic innego jak ochronę oryginalnego lakieru, jeśli ten wybrany został z palety premium, a właściciel nie chce go w ogóle zmieniać. W przypadku folii kolorowych zaaplikowanych na samochód, ważnym plusem jest to, że właściciel praktycznie w dowolnej chwili może powrócić do oryginalnego koloru, takiego z jakim wyjechał samochód z fabryki, wystarczy zerwać wcześniej nałożoną folię. Czy oklejenie samochodu specjalną folią może być trwałe?

Do nakładania folii potrzebna będzie rakla z filcem, która skutecznie pozbędzie się pęcherzyków powietrza spod powierzchni folii.

Dodatkowym narzędziem będzie również opalarka dzięki której podczas aplikacji folii będzie można jej nadać odpowiedniej elastyczności. Znacznie ułatwia to prace z dopasowaniem folii. Ostry nożyk do docinania krawędzi folii to podstawa. Sprawdź folie ochronne Wrocław jeśli chcesz zadbać o swój oryginalny lakier, za który dopłaciłeś kilka tysięcy złotych w salonie.