Niewidoczne aparaty ortodontyczne – podstawowe informacje

W dzisiejszych czasach leczenie uzębienia jest dość kompleksowym procesem, który obejmuje wiele czynności i zabiegów powiązanych ze stosowaniem różnorodnych nowoczesnych metod i rozwiązań.

Bardzo ważną kwestią jest skuteczne leczenie dolegliwości bólowych, chorób zębów, dziąseł, itp. Nie należy jednak zapominać o likwidacji krzywizny i innych wad zębów oraz zgryzu. Takie leczenie jest ważne pod względem estetycznego uśmiechu, ale trzeba też pamiętać, że krzywy zgryz prowadzi do różnych chorób, a nawet przedwczesnej utraty zębów. To dlatego w branży ortodontycznej można obecnie znaleźć bardzo wiele praktycznych i interesujących rozwiązań.

Niewidoczne aparaty ortodontyczne – podstawowe informacje

Przykłady skutecznych i niewidocznych aparatów

Obecnie sporą popularność zyskują aparaty działające skutecznie, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej dyskrecji. Godne uwagi są między innymi aparaty lingwalne. Pod wieloma względami są one podobne do standardowych aparatów stałych, ponieważ wykorzystują one podobne elementy. Ze względu na ich umieszczenie po wewnętrznej, a nie zewnętrznej stronie zębów, są one praktycznie niewidoczne. Oznacza to, że dzięki nim można skutecznie leczyć problem krzywego zgryzu przy jednoczesnym zachowaniu właściwej estetyki swojego uśmiechu przez cały okres terapii.

Jeśli mowa o skutecznych i godnych uwagi rozwiązaniach to warto również zainteresować się specjalnymi nakładkami znanymi pod nazwą Invisalign. Są to specjalne nakładki ortodontyczne na zęby. Wytwarza się je na bazie przezroczystych materiałów. Dzięki temu są one niewidoczne, ale mimo to efektywnie korygują wiele standardowych i bardziej skomplikowanych wad. Zestaw nakładek zmienianych zgodnie z zaleceniem lekarza jest skutecznym sposobem korygowania krzywizny, pod warunkiem sumiennego noszenia nakładek.

Wysokiej jakości niewidoczne nakładki Invisalign, jak również aparaty stałe i lingwalne w wersji niewidocznej, są dostępne w ofertach wielu gabinetów i klinik ortodontycznych. Placówki takie zatrudniają wielu wyspecjalizowanych lekarzy, którzy doskonale znają się na krzywiźnie zębów i różnych skutecznych metodach leczenia. Odszukanie takich fachowców stosujących nowoczesne, praktyczne i estetyczne rozwiązania jest dzisiaj łatwe. Wiele takich placówek prowadzi bowiem własne strony internetowe z istotnymi informacjami dla pacjentów.