Jak ćwiczenia twarzy spowalniają proces starzenia?

Ponieważ większość z nas spędza długie godziny w pracy, a później wraca do rutyny obowiązków domowych, narażamy się na wysoki poziom odczuwania stresu, mamy problemy ze snem.

Wszystkie te aspekty mają tendencję do uwidaczniania się na naszej twarzy. Może to oznaczać, że skóra zacznie wyglądać na matową lub zmęczoną, a oczy zaczną wyglądać na opuchnięte, widoczne są zmarszczki i objawy starzenia się. Kilka prostych ćwiczeń jogi twarzy w ramach naszej rutyny przed snem to doskonały sposób na wyciszenie, zmniejszenie stresu i przygotowanie ciała do snu.

Jak ćwiczenia twarzy spowalniają proces starzenia?

Jakie są efekty jogi twarzy?

Oprócz zapewnienia lepszego snu, joga twarzy obejmuje masaże i ćwiczenia stymulujące mięśnie, skórę, a także układ limfatyczny. Techniki te mają na celu rozluźnienie mięśni twarzy, aby złagodzić napięcie, stres i niepokój. Jodze twarzy przypisuje się efekt naturalnego liftingu, ujędrnienia i rzeźbienia twarzy bez interwencji chirurga plastycznego. Joga odpręża i z czasem wzmacnia mięśnie twarzy, co prowadzi do złagodzenia stresu, poprawy krążenia krwi w twarzy i jej wyglądu.

Korzyści zdrowotne, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, wynikające z uprawiania jogi są wielorakie. Joga twarzy polega na ćwiczeniu mięśni w celu poprawienia krążenia krwi dla zdrowego blasku i jędrności skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu, rozluźnienie napięcia, a także poprawę symetrii twarzy. Technika ta wykorzystuje ćwiczenia i masaże twarzy, szyi i ramion, które zapewniają lepszy wygląd twarzy dzięki wzmocnieniu mięśni i skóry. Joga twarzy, w połączeniu z redukcją stresu, dobrym odżywianiem i regularnymi ćwiczeniami, daje długoterminowe efekty, dzięki którym twoja twarz będzie wyglądać młodziej, a skóra będzie jędrna i pełna blasku.

Jeśli regularnie wykonujesz ćwiczenia joga twarzy efekty zauważysz już po kilku tygodniach. Możesz użyć technik jogi twarzy, aby skupić się na określonych problemach, takich jak zmarszczki na czole, zmarszczki między brwiami, kurze łapki, zmarszczki w okolicy ust. Techniki akupresury stosowane w jodze twarzy mogą pomóc w zmniejszeniu stresu, zapobiegać bólom głowy i zatok, a nawet w poprawie jakości snu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.