Co sprawia, że lalki Barbie są tak popularne?

Kochamy ją lub nienawidzimy, ale lalka Barbie jest kulturową zabawką, jeśli nie ikoną wśród lalek.

Od prawie 60 lat dziewczynki na całym świecie bawią się lalkami Barbie. Była krytykowana za negatywny wpływ na wizerunek kobiecego ciała i wychwalana przez innych jako ucieleśnienie amerykańskiego snu. Ale odkładając na bok argumenty o jej nieprawdopodobnym rozmiarze i możliwym wpływie na to, co myślą o sobie dziewczynki, lalka Barbie odniosła niesamowity sukces dla amerykańskiej firmy zabawkarskiej Mattel, która co roku ogłasza nowe modele i zestawy Barbie, różniące się kształtem, kolorem skóry, włosami, oczami i stylem ubranek. Lalka Barbie sprzedaje się dłużej niż każda inna zabawka, a wiele dziewczynek, które nie chcą się już lalkami bawić, oddaje je młodszym siostrom lub wybiera modele bardziej odpowiednie do swojego wieku. Co sprawia, że lalki Barbie są tak popularne?

Firma Mattel dotrzymuje kroku najnowszym trendom, a także reaguje na krytykę i obawy, starając się utrzymać popularność Barbie wśród dzieci i ich rodziców.

Mattel dba również o to, aby sukces nie zależał wyłącznie od jednej lalki Barbie, ale nadal wprowadza innowacje, wprowadzając nowe i różne typy lalek wraz ze swoją flagową formą blond Barbie. W sprzedaży znajdziemy lalki Barbie modelki, fashionistki, uprawiające sporty, jadące kamperem na wakacje, syrenki, wróżki, opiekunki zwierząt, czy lekarki. Dodatkowo znajdziemy modele lalek stylizowane na prawdziwe życie, jak lalka w okularach, z piegami, na wózku inwalidzkim, o różnych kształtach ciała, czy ze zwierzętami lub dzieckiem. Lalka Barbie odzwierciedla świat, który widzą wokół siebie małe dziewczynki. Jej zdolność do ewolucji i podążania z duchem czasu, jest kluczem do tego, dlaczego lalki barbie są nadal zabawką numer jeden na świecie. Przede wszystkim zdolność firmy Mattel do zobaczenia, jak zmieniają się czasy, pozwoli lalce Barbie utrzymać się jeszcze przez wiele lat na szczycie popularności. Dziewczynki w różnym wieku mogą bawić się tego typu lalkami, możemy wybierać różne rodzaje zestawów i akcesoria, takie jak motorówka, domek, ubranka, samochód, szafa na ubrania czy kamper.