Jak wybrać dobrej jakości ręczniki kąpielowe

Przy niekończącej się opcji ręczników dostępnych w sprzedaży, oferujących różnorodne funkcje, trudno jest stwierdzić, które z nich spełnią nasze oczekiwania.

Ręczniki z czystej bawełny są najdelikatniejsze dla skóry i najbardziej chłonne. Nie musisz kupować koniecznie najdroższej i najwyższej jakości bawełny, takiej jak egipska, która jest zwykle uważana za najwyższej klasy, ale nie ma większego wpływu na miękkość, chłonność ani trwałość ręczników. W jakości ręczników chodzi przede wszystkim o grubość bawełny i rodzaj splotu czy skręcenia przędzy. Bawełna jest czesana w celu usunięcia krótkich włókien, dzięki czemu tkanina jest bardziej miękka i trwalsza. Wysoki skręt jest trwalszy, ale mały lub zerowy skręt zwiększa powierzchnię tkaniny, dzięki czemu ręcznik jest bardziej miękki i bardziej chłonny. Kupując ręczniki kąpielowe przede wszystkim sprawdź je wizualnie. Jak wybrać dobrej jakości ręczniki kąpielowe

Upewnij się, że krawędzie są starannie złożone i zabezpieczone ścisłym, bezpiecznym szwem, jest to znak dobrej jakości wykonania.

Zapobiega to strzępieniu się i może pomóc przedłużyć żywotność ręcznika po wielu praniach. Waga ręcznika jest mierzona w gramach na metr kwadratowy tkaniny. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy ciężar, tym gęstszy ręcznik oraz bardziej chłonny i miękki będzie ręcznik. Najlepiej sprawdzą się ręczniki w zakresie 500-700 gramów na metr kwadratowy. Ważny jest również rozmiar wybranego ręcznika. W sprzedaży bez problemu znajdziemy zarówno małe myjki pod prysznic i do twarzy, ręczniki do wycierania rąk, jak i duże i chłonne ręczniki kąpielowe. Jeśli chcesz mieć super miękki, bardzo chłonny ręcznik, poszukaj procentowej bawełny z gęstymi, pluszowymi pętelkami przędzy na powierzchni. Jeśli chcesz mieć szybkoschnący i trwalszy, rozważ mieszankę bawełny lub lżejszej tkaniny z niskim włosiem mający krótkie pętelki. Puszyste pętelki sprawiają, że ręcznik jest miękki i dobrze wchłania wodę, ale wysychanie może trwać dłużej i może wykazywać większe zużycie po praniu.