Puchowa kurtka na mroźną zimę

Poza grubością materiału istnieje kilka innych czynników, które mają wpływ na ogólną trwałość powłoki zewnętrznej kurtki zimowej.

Po pierwsze, materiał ze stretchem da mu o wiele więcej elastyczności, co oznacza, że będzie się rozciągał pod naciskiem, a nie rozdzierał. Bardzo niewiele kurtek puchowych i ortalionowych czy pikowanych jest wykonanych z elastycznych materiałów wierzchnich, ale warto takich poszukać, szczególnie jeśli uprawiasz sporty zimowe. Ogólnie im grubszy materiał, tym kurtka będzie trwalsza i posłuży nam bez problemów przez kilka sezonów. Wreszcie, w niektórych kurtkach w miejscach o wysokim stopniu użytkowania, takich jak rękawy i ramiona, będą używane tkaniny grubsze i bardziej odporne, co może mieć ogromne znaczenie dla trwałości kurtki. Obecnie kurtki puchowe są coraz bardziej popularnym wyborem na mroźne zimy.
Niestety, pióra puchowe tracą wiele ze swojej zdolności izolowania, gdy są mokre. To sprawia, że są poważnym problemem w mokrych warunkach lub jeśli mocno się pocisz, dlatego niektórzy wolą syntetyczne kurtki, które nadal izolują w wilgotnych warunkach. Puchowa kurtka na mroźną zimę

W takiej kurtce z syntetycznym wypełnieniem nawet podczas opadów deszczu czy śniegu nie musisz się martwić o wychłodzenie czy przemoczenie.

Dodatkowo kurtki z zewnętrzną warstwą wodoodporną tworzą powłokę, która zapobiega tworzeniu się i wnikaniu kropel wody do wnętrza kurtki. Zasadniczo woda nie pozostaje wtedy na materiale i zamiast tego spływa z niego o wiele szybciej. Należy pamiętać, że żadna z tych technologii nie gwarantuje całkowitego i natychmiastowego wysuszenia, ale zapewniają one dobrą linię obrony przed lekkimi lub umiarkowanymi opadami. Na prawdziwą deszczową pogodę najlepszym rozwiązaniem jest kurtka syntetyczna, która zapewnia izolację ciepła nawet wtedy, gdy jest mokra. Zazwyczaj kurtki zimowe codzienne dostępne na stronie https://fasoni.pl/zul_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-zimowe-427.html mają zwykle bardziej swobodny krój niż ultralekkie lub wyczynowe kurtki sportowe. Wiele osób wymaga od kurtek zimowych mobilności i dobrego dopasowania, który równoważy codzienny komfort z wydajnością. Inni potrzebują bardziej obszernych kurtek, które są odpowiednie również do wkładania dodatkowych warstw pod kurtkę.