Na czym polega działanie powłok ceramicznych i ochronnych?

Technologia polimerowa zastosowana w uszczelniaczach takich jak powłoki ceramiczne, pozwala na bardzo dobre wiązanie z farbami, żelkotami i innymi wykończeniami na karoserii samochodu.

Powłoka ceramiczna znacząco poprawia trwałość i żywotność szczeliwa. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla kierowców, którzy nie chcą często nakładać wosku lub którzy posiadają samochody jeżdżące w trudnych warunkach.

Na czym polega działanie powłok ceramicznych i ochronnych?

Powłoka ochronna do powierzchni lakieru ultracoat hydro hd

Powłoki ceramiczne są również bardzo łatwe w aplikacji, często pomijając wymóg wyschnięcia przed usunięciem, pozwalając na wypolerowanie lub przetarcie powierzchni. Oszczędza to dużo czasu przykładowo w porównaniu z woskiem, dodatkowo warstwa ceramiczna zapewnia ochronę lakieru przez dwa lata, natomiast wosk trzeba nakładać co około trzy miesiące usuwając poprzednią warstwę. Powłoka ceramiczna ultracoat hydro hd utrzymuje lakier w czystości i ułatwia mycie, zmniejszając ryzyko zadrapań, zacieków wodnych lub uszkodzeń. Zapobiega również trawieniu farby przez wodę i inne płyny. Wreszcie, wysokiej jakości uszczelniacz pomaga odprowadzać wodę po spłukaniu, zmniejszając ilość suszenia, które trzeba wykonać.

Istnieją dwie kategorie uszczelniaczy do lakieru samochodowego, a mianowicie akrylowe i polimerowe. Prawie wszystkie składają się z polimerów. Wielu detalistów uważa, że akryl ma tendencję do dłuższej trwałości niż polimerowe powłoki samochodowe. Dlatego nie będziesz musiał regularnie go stosować, oszczędzając czas i pieniądze, a ultracoat hydro hd wystarczy nałożyć raz na rok. Powodem, dla którego są trwalsze, jest to, że uszczelniacze akrylowe mają mniej wypełniaczy. Kolejną zaletą jest to, że są łatwiejsze do zastosowania. Polimerowy uszczelniacz samochodowy jest mieszanką różnych związków i wielu entuzjastów samochodów uważa, że zapewnia doskonały połysk. Niektóre produkty zawierają w swojej mieszaninie substancje, takie jak wosk samochodowy, więc polimerowy uszczelniacz lakieru nie tylko chroni samochód, ale także zapewnia piękny, głęboki połysk.

Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy ultracoat hydro hd nadal spełnia swoją funkcję, jest spryskanie samochodu wodą i sprawdzenie, czy nie ma kropli. Jeśli woda spływa niemal natychmiast po powierzchni samochodu, to znak, że jeszcze nie czas na kolejną warstwę uszczelnienia.