Płytki na ściany wyglądające jak prawdziwa cegła

Posiadanie odsłoniętej ceglanej ściany w domu może dawać poczucie ciepła i nadać wnętrzu charakteru, emanując atmosferą loftu, zachowując jednocześnie współczesną atmosferę.

Oprócz strukturalnego podtrzymywania domu, odsłonięta ceglana ściana tworzy fantastyczny punkt centralny, jeśli zdecydujesz się na taką ścianę akcentującą w pomieszczeniu. Surowa cegła wprowadza wspaniały kontrast do każdego wnętrza, zwłaszcza że żadne dwie cegły nie są dokładnie takie same. Szczeliny i wady często sprawiają, że ściana jest bardziej oryginalna i pomaga stworzyć aurę uroku i wyrafinowania w pokoju. Pozwala również na zastosowanie bardzo modnego projektu w stylu industrialnym, w którym cechy, które wiele domów próbuje ukryć, są widoczne. Płytki na ściany wyglądające jak prawdziwa cegła

Odsłonięte rury i instalacje, dużo powierzchni drewnianych i metalowych, polerowany i nieoszlifowany beton, nic nie przypomina industrialnego szyku tak, jak odsłonięta ściana z cegły.

To ciepłe uczucie, które wywołuje ekspozycja ściany z cegły, wynika z jej tekstury. Jest to ważny element wystroju wnętrza i może szybko wprowadzić odpowiedni nastrój do pomieszczenia. Każdy przedmiot o szorstkiej teksturze w pomieszczeniu, jak właśnie cegła, odbija mniej światła i sprawia, że otoczenie jest cieplejsze, a atmosfera wnętrza bardziej przytulna. Cegły są trwałe i mocne, dzięki czemu Twój dom może przetrwać pokolenia, bez konieczności kosztownych napraw i kłopotliwej konserwacji. Jeśli jednak wolisz jasne kolory w przestrzeni domowej, zdecydowany kolor odsłoniętej ceglanej ściany może zmniejszyć pomieszczenie i sprawić, że będzie ciemniejsze niż w rzeczywistości, zwłaszcza jeśli masz niskie sufity. Malowanie może automatycznie rozjaśnić przestrzeń i nadać jej wizualny efekt, dodatkowo możesz wybrać inny kolor niż ceglasty. Możesz również zdecydować się na płytki gipsowe, które świetnie naśladują prawdziwą cegłę, ale są cieńsze, lżejsze i tańsze w montażu i eksploatacji, niż surowa ceglana ściana. Dodatkowym atutem jest to, że występują one w wielu kolorach, więc łatwo dobrać je do stylu wnętrza i własnych upodobań.