Różne rodzaje depilacji mają swoje zalety i wady

Istnieje kilka metod eliminacji niepożądanych włosów, od golenia, kremów usuwających nadmierne owłosienie, depilacji laserowej po woski i pasty cukrowe.

Różne metody depilacji pozwalają na wyeliminowanie zbędnych włosów, a czas trwania efektów różni się w zależności od wybranego sposobu usunięcia owłosienia. Aby skutecznie i na dłużej usunąć włoski, powinna nastąpić nie tylko depilacja, ale także eliminacja wzrostu niepożądanych włosów. W jednym lub kilku zabiegach zmniejsza się ilość cebulek i mieszków włosowych, dzięki czemu uzyskuje się stały efekt gładkiej skóry pozbawionej owłosienia. Depilacja to również usuwanie owłosienia bez wpływu na mieszek włosowy, chociaż w pewnym stopniu wpływa na wzrost. Depilacja woskiem, pasta cukrowa i inne metody to wyrywanie włosów. Depilacja woskiem czy pastą cukrową polega na wyrywaniu włosów bezpośrednio z mieszka włosowego, a czasem usuwana jest również cebulka włosa. Bezpośrednio na skórę nakłada się specjalny lepki i zastygający produkt zawierający substancje adhezyjne takie jak wosk, cukier, cytryna, miód, czy substancje biologicznie czynne. Zaletą tej metody jest niski koszt w porównaniu z depilacją laserową i elektryczną. Takie metody depilacji, a także depilatory elektryczne podrażniają skórę i mogą powodować bolesne wrastanie włosków. Różne rodzaje depilacji mają swoje zalety i wady

Dodatkowo powodują ból i mogą uszkadzać delikatną skórę.

Nie poleca się ich do stosowania na całym ciele. Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu wiązki lasera do zniszczenia mieszka włosowego. W cebulce włosa znajdują się komórki z pigmentem, który pochłania światło i ulega obumarciu. Więcej o depilacji laserowej przeczytasz na tej stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/. Dzięki miejscowemu krótkotrwałemu działaniu i szybkiemu schłodzeniu za pomocą specjalnych nakładek depilacja laserowa jest bezbolesna. Zaletą tego rodzaju depilacji jest to, że daje możliwość zastosowania w strefach bikini, nogach, ramionach, oraz na twarzy. Inne zalety depilacji laserowej to wysoki stopień usuwania owłosienia oraz wysoki procent trwale usuniętych włosów już podczas pierwszego zabiegu.