Zapach to nasza druga skóra

Perfumy których używamy na co dzień z pewnością powinny odpowiadać nam swoim zapachem, powinny posiadać charakter który będzie najbardziej nam pasował, warto zwrócić uwagę iż przez cały dzień będziemy je wyczuwali.

Dlatego muszą one nam się podobać, musi być to zapas który będzie trafiał w nasz gust. Oczywiście zapach można powiedzieć jest to drugi strój, z pewnością po zapachu będziemy także odbierani przez inne osoby, dlatego też warto zadbać o to aby perfumy które wybierzemy były idealnym dopełnieniem naszej osoby.

Zapach to nasza druga skóra

Perfumy Creed na bazie naturalnych składników

Wybierając perfumy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nuty zapachowe jakie posiadają, warto wiedzieć że tak naprawdę zapach perfum jest to składowa różnych innych zapachów, które można w uproszczeniu nazwać zapachami podstawowymi. Są to różnego rodzaju zapachy cytrusowe, czyli zapachy cytryny, pomarańczy, limonki oraz innych owoców cytrusowych, posiadają one charakterystyczne świeże zapachy, z pewnością dodają do perfum orzeźwienia. Naturalnie wykorzystuje się także inne rodzaje zapachów, które kojarzą nam się z lasem, korą czy też ziemią tak aby stworzyć idealną kompozycję.

Kiedy chcemy wybrać odpowiednie dla nas perfumy, z pewnością dobrym pomysłem będzie wizyta w odpowiedniej drogerii czy też perfumerii, gdzie będziemy mogli powąchać i sprawdzić zapach. Oczywiście należy pamiętać iż zapach na naszej skórze będzie nieco inny, dlatego warto spryskać dłoń i sprawdzić po pewnym czasie jaki zapach uzyskamy. Naturalnie będzie to także test dzięki któremu sprawdzimy jak długo utrzymuje się dany zapach, w przypadku najlepszych perfum o dużej zawartości olejków eterycznych zapach powinien być wyczuwalny jeszcze następnego dnia.

Jeżeli poszukujemy czegoś wyjątkowego, możemy postawić na bardziej oryginalne czy też niszowe perfumy które będą posiadały zapachy jakich nie znajdziemy pośród popularnych marek. Tego rodzaju firmą jest Creed perfumy charakteryzują się wyjątkowością nut zapachowych, najlepsi specjaliści z branży opracowują najlepsze mieszaniny nut zapachowych, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Z pewnością warto zakupić tego rodzaju perfumy dla siebie, ale może być to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.