Po co nam ubezpieczenie społeczne w UK?

Jadąc do nowego państwa musimy nauczyć się jak tam się działa. To bardzo ważne żeby normlanie tam funkcjonować. Jeśli właśnie przyjechaliśmy to byłoby dobrze zacząć od tego, że musimy wyrobić sobie numer ubezpieczenia społecznego.

Anglicy taki numer otrzymują automatycznie po uzyskaniu osiemnastu lat. My przyjezdni musimy się tym wszystkim sami zająć, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak pozałatwiać wszystkie formalności. Tylko, od czego zacząć? Z tym wiele osób ma problemy, a jak pytamy znajomych to często opowiadają nam coś, co nie jest zgodne z prawdą i przepisami. W takiej sytuacji pomoże nam firma księgowa, która takimi sprawami osób fizycznych się zajmuje.

Dla nich nie ma znaczenia czy chcemy tylko dowiedzieć się czegoś o dokumentach czy potrzebujemy ich pomocy przy rejestracji. Pomogą nam, bo się na tym znają i lubią pomagać takim osobom jak my. Warto nadmienić, że przy rejestracji takiego numeru ubezpieczenia społecznego trzeba osobiście stawić się w urzędzie. Stres wtedy będzie ogromny i jeszcze trzeba rozmawiać z takim urzędnikiem po angielsku? Tak trzeba będzie zrobić, dlatego pomagając sobie poprzez firmę księgową ułatwiajmy sobie to zadanie.

Dokumenty potrzebne do rejestracji

Koniecznie trzeba będzie mieć paszport przy sobie, a zatem jeśli wiemy, że chcemy zamieszkać w UK to trzeba wcześniej sobie paszport wyrobić. Konieczne będzie potwierdzenie miejsca zamieszkania jak rachunki za gaz czy prąd. Jeśli pracujemy to pokazujemy wyjazd wpłat i wyciąg z konta. Jeśli nie wiemy jak się za to wszystko zabrać to trzeba będzie skontaktować się z firmą, która się tym zajmie.

Oni wiedzą jak nam pomóc, bo najpierw powiedzą nam, jakie dokumenty są potrzebne, a następnie będą mogli nam pomóc przy osobistej wizycie w urzędzie. Pomocną firmę księgową możemy znaleźć na stronie https://cblfinance.co.uk/. Tam dowiemy się jak się z nimi skontaktować, a wtedy wszystko poradzimy sobie z zarejestrowaniem numeru ubezpieczenia społecznego. Taka pomoc jest właśnie teraz nam bardzo, ale to bardzo potrzebna.