Odpowiednie nasiona do uprawy marihuany

Obecnie w wielu krajach zmieniają się przepisy dotyczące uprawy marihuany, coraz częściej możemy ją hodować w domu, oczywiście powinniśmy posiadać w tym celu odpowiednie pomieszczenie.

Może być to Grow Box, czyli specjalna skrzynka w której będziemy mogli umieścić donice z roślinami. Z pewnością tego rodzaju uprawa w domu będzie najbardziej wydajna, będziemy mogli umieścić w jednym zamkniętym namiocie czy też szafce oświetlenie, system nawadniania, wszystkie niezbędne elementy które pozwalają na uprawę wewnątrz.

Odpowiednie nasiona do uprawy marihuany

Jak wybrać nasiona marihuany do zasiewu?

Naturalnie powinniśmy zastanowić się nad odmianą którą chcemy uprawiać, jak wiadomo obecnie istnieje bardzo wiele upraw odmian konopi indyjskich, które charakteryzują się różnymi właściwościami. Oczywiście możemy obecnie zaopatrywać się w nasiona marihuany w odpowiednich sklepach, możemy zakupić nasiona które najbardziej nas interesują. Warto zwrócić uwagę iż wysiew w warunkach naturalnych to możliwość uzyskania zarówno roślin męskich jak i żeńskich, jednak warto zwrócić uwagę iż jedynie żeńskie odmiany marihuany wytwarzają pęki które posiadają THC. Oczywiście te rośliny są najbardziej pożądane i takich nasion powinniśmy poszukiwać dla naszych upraw.

W przypadku roślin męskich mamy do czynienia z roślinami które posiadają woreczki nasienne które zapylają rośliny żeńskie, przez co nasze plony mogą być znacznie obniżone. Dlatego też opracowano nasiona feminizowane, są one zmodyfikowane genetycznie tak aby wyrosły z nich rośliny żeńskie. Dzięki temu możliwe jest znaczne zoptymalizowanie upraw wówczas możemy osiągać zasiewy z których wyrosną tylko rośliny żeńskie, które pozwolą nam na zwiększenie plonów w całych uprawach. Z pewnością kiedy możemy zasiewać na ograniczonej przestrzeni wówczas należy wykorzystać ją optymalnie.

Obecnie w wielu sklepach specjalistycznych możemy zakupić odpowiednie nasiona, może być to różnego rodzaju https://sidbank.pl/kategoria-produktu/nasiona-marihuany który otrzymamy będą gotowe do wysadzenia, z pewnością będą one zapewniały wysokie plony. Oczywiście powinniśmy wybrać odmianę która będzie najbardziej dla nas odpowiednia.