Jak zarejestrować jednoosobową firmę w UK?

Wiele osób zastanawia się czy nie wyjechać do Wielkiej Brytanii i tam nie założyć własnej firmy. Na pewno kuszą nas bardzo niskie comiesięczne składki. W Polsce sytuacja ma się bardzo źle i płacimy kilkukrotnie więcej na miesiąc niż w UK.

To nie wydaje się normalne, ale tak to działa. Niestety lepiej będzie wyjechać do UK i tam spróbować swoich sił. Tym bardziej, że UK to nie koniec świata i za kilkadziesiąt euro można będzie tam polecieć. Oczywiście otwarcie własnej firmy to wiele spraw urzędowych, jakie przyjdzie nam załatwić. Osoby, które nie orientują się w tym temacie mogą skorzystać z księgowości w UK, która prowadzona jest przez Polaków. Ułatwiamy sobie zadanie, bo kto nam może lepiej pomóc w księgowości jak nie Polacy? Dowiemy się, do jakiego urzędu trzeba złożyć stosowane dokumenty oraz czy musimy płacić VAT. Wszystkiego dowiemy się na miejscu i dlatego warto się będzie z nimi już dzisiaj skontaktować.

Co jest potrzebne do rejestracji?
Trzeba we wniosku wypełnić wszystkie dane odnośnie imienia, nazwiska czy adresu. Kolejny krok to podanie numeru ubezpieczenia społecznego. Jeśli tego numeru nie posiadamy to nie pozostaje nam nic innego jak się wybrać do urzędu i sobie ten numer założyć. Jeśli nie czujemy się na siłach to księgowy wszystko nam pomoże załatwić. Konieczne będzie podanie aktualnego numeru telefonu i adresu mailowego. Urzędnicy będą mogli się wtedy z nami skontaktować. Konieczny będzie też numer podatkowy, który jest indywidualnie przyznawany. Nie jest trudno zarejestrować własną firmę w UK, ale trzeba dopełnić wielu formalności, a często nie mamy o tym wiedzy i nie mamy czasu się wszystkim zajmować. W takiej sytuacji pomoc księgowości w UK jest na wagę złota. Firmę księgową w UK, która nam pomoże znajdziemy na stronie księgowy w Londynie. Dopasują się z ofertą do naszych wymagań, dlatego im wcześniej się do nich zgłosimy tym lepiej. Dowiemy się, co jeszcze musi się znaleźć na dokumentach, które składamy do urzędów w celu założenia własnej firmy.