Dostępne opcje niewidocznych aparatów korygujących uzębienie

Współcześnie proces leczenia zębów jest bardzo szeroki i obejmuje sporo różnorodnych zabiegów i czynności powiązanych z wykorzystywaniem wielu ciekawych rozwiązań technologicznych.

Szczególnie istotne jest efektywne leczenie problemów bólowych oraz różnych chorób dziąseł, ale bardzo ważną rolę odgrywa też prostowanie krzywizny pojedynczych zębów i całego zgryzu. Wpływa to nie tylko w kluczowy sposób na atrakcyjność uśmiechu, ale również sprawia, że zmniejsza się ryzyko wystąpienia różnych chorób i dolegliwości o nieprzyjemnym charakterze. Współczesna branża ortodontyczna obejmuje sporo ciekawych rozwiązań.

Dostępne opcje niewidocznych aparatów korygujących uzębienie

Niewidoczne aparaty korygujące uzębienie i ich przykłady

W dzisiejszych czasach można zauważyć niesłabnącą popularność aparatów lingwalnych. Korzystanie z nich polega na ich umieszczeniu po wewnętrznej stronie zgryzu. Pod tym względem różnią się od pozostałych stałych aparatów ortodontycznych. Zasadniczo konstrukcje takich aparatów są dość podobne do siebie. Dzięki umieszczeniu aparatu lingwanego od wewnątrz, jest on niewidoczny z perspektywy zewnętrznej. Ta metoda korygowania jest szczególnie ważna dla osób preferujących rozwiązania o bardziej estetycznym charakterze.

Do grona ciekawych rozwiązań można również zaliczyć nakładki znane na rynku pod nazwą Clear Aligner albo Invisalign. Korekcja z wykorzystaniem takich elementów obejmuje użytkowanie nakładek ortodontycznych wytwarzanych z materiałów przezroczystych. To sprawia, że takie metody leczenia są niewidoczne. Samo leczenie obejmuje stosowanie zestawów nakładek zmienianych zgodnie z zaleceniami lekarzy (zwykle co tydzień). Metoda ta jest skuteczna, jeśli chodzi o korygowanie wielu wad.

Porządny przezroczysty aparat na zęby może posiadać wersję stałą, jak i ruchomą. Takie opcje leczenia są oferowane przez wiele klinik oraz gabinetów ortodontycznych. W takich placówkach pracują wykwalifikowani i doświadczeni lekarze znający się na różnorodnych metodach leczenia krzywizny zębów. Znalezienie ich nie stanowi obecnie żadnego wyzwania. Wiele cennych informacji i danych kontaktowych można bowiem bez problemu odszukać na oficjalnych serwisach internetowych takich usługodawców medycznych.